Naponta 300 millióan használják aktívan a Stories funkciót – jelentette be a napokban az Instagram. Az alkalmazás legfrissebb verziójában egy csomó érdekes újítással lepték meg a felhasználókat, akik közül egyébként a legutóbbi 50 millió történetmesélő június óta kezdte el aktívan, naponta használni az Instagram Story-t.
Instagram Stories újítások az elmúlt hónapból
Mielőtt rátérnénk a mai update-re, elevenítsük fel, mivel gazdagodott az elmúlt hónapban az Instagram Stories, ami a 24 óráig elérhető, majd önmegsemmisülő felvételek posztolását teszi lehetővé.
- kijött a régóta várt szavazás matrica, amelynek gyakorlati hasznosításáról itt írtam
- megérkeztek (és azóta már el is tűntek) az ideiglenes halloweeni matricák és filterek
- és az egyik új kameraformátummal, a Superzoommal gyakorlatilag olyan videót készíthetünk, amelyben rázoomolhatunk egy drámai hanghatás kíséretében a lényegre 🙂
Nem tudod, hogyan lenne érdemes a kommunikációdba beépíteni az Instagram Stories-t? Olvasd el sok gyakorlati tippel a korábbi ajánlómat!
15 új Story-filterrel erősít a legfrissebb verzió
Az Instagram eredetileg azért találta ki (másolta le a Snapchat) történetmesélési funckióját, hogy az emberek életük spontánabb pillanatait megoszthassák a világgal. Kötetlenül, utómunka nélkül, instant. Az emberek azonban imádnak filterezni, meg régi tartalmakat elővenni, ezért gyakorlatilag a kezdetek óta lehet 24 órán belül készített vagy szerkesztett felvételt is posztolni itt.
Azaz, ha elővetted a tavalyi nyaralás képét és bármit módosítottál rajta, azt 24 órán belül készült/szerkesztett tartalomként azonnal kitehetted a történeteid közé. Mostantól azonban nem kell trükközni: az egész galéria elérhető a felületen. Ha felhúzod a kijelzőt, válogathatsz a régi felvételek között. Ha időbélyeget raknál rá, a készítés időpontja fog automatikusan megjelenni.
Egyúttal, a feed közepén megjelenő, az általunk követett Story-król szóló emlékeztetők mérete is nőtt egy nagyobbat. Miért is? Hogy még inkább ösztönözzék a felhasználókat arra, tekintsék is meg az adott tartalmakat.
A legnagyobb újítást viszont az jelenti, hogy az eddigi Story-effekteket lecserélte az Instagram 15 új, beépített filterre. Ezek nem az arcfilterek, hanem az általános, a Story-kat színesítő, felturbózó színhatások. A kijelző jobbra/balra húzásával érhetők el továbbra is, nevüket 15 nagyvárosról kapták. Lisszabon nevét viseli például a sárga filter, és Tokióé a fekete-fehér.
Habár a frissítés óta sokkal több filter közül válogathatunk, az újítás nem aratott osztatlan sikert a spontán felmérésem szerint (amire tökéletes eszköz a szavazás!)
3 éve használja az alkalmazást például @belladorii, aki tavalyi megjelenése óta napi szinten él a Story funkció lehetőségeivel. Azért kedveli ezt a felületet, mert szereti a napját elmesélni, kötetlenül megosztani a fontos vagy éppen vicces pillanatokat. Ő most mégsem örül az újításnak, az Instagram világától idegennek érzi az új filtereket.